Szekszárdi Kerékpáros S. E.

A július 4-i szombaton 12 fővel indultunk edzeni. Az időjárás ezúttal a “tűrhető” kategóriában maradt, hiszen a hőmérséklet 28 C fok körül mozgott. Szekszárdról 9:30 órakor startoltunk, majd Harc után 6 km-re indult az első résztávunk, ami a kölesdi hegytetőig tartott. A végéig Klemen “Klé” Csabi, Takács “Pietro” Péter és Straubinger “Ballon” Balázs bírták a legjobban. Ezt követően már egyesével, váltott vezetéssel mentünk 32-33-as tempóval. Simontornya – Nagydorog (ahol azért frissítettünk) után Szedresben jött a körözés, azaz a 7.1 km-es kört négyszer abszolváltuk – legalábbis páran. Ezen a 28 km-es szakaszon versenytempót próbáltunk menni, ami talán sikerült is: 37 km/h-s átlag jött ki a végére, a sorrend pedig ezúttal Steig G. – Takács P. – Straubinger B. volt. Szekszárdig nem eresztettünk le teljesen, hiszen a teljes edzésre (a 100-110 km-re) 31.5 km-s átlagot mentünk.

/Pár képsor készült erről a napról is…a Galériában megtalálhatjátok!/

Végre tudtunk éles, hivatalos versenyen is indulni! 🙂 Igaz, ehhez Szerbiába kellett utaznunk, hiszen náluk június 28-án rendezték a Szerb Kupa első fordulóját. A verseny helyszíne Sid volt, ahol egy 2.6 km-es körpályán más-más körszámot teljesítettek a különböző korcsoportok. Csapatunkból 3-an neveztünk a versenyre: Straubinger (Strau) Balázs és Takács (Pietro) Péter az U17-be, míg Steig Gábor a Master korcsoportba. Sajnos a lefelé utazáskor már eldőlt, hogy nem lesz egy tökéletes menet ez számunkra: Pietro a vártnál is rosszabbul bírta az autózást! Számára kész gyötrelem volt az a nem egészen 3 óra, amit az autózás jelentett. A hányás totálisan kikészítette, ami azt jelentette, hogy még 15 perccel a startja előtt sem lehettünk biztosak abban, hogy egyáltalán kibír-e legalább 2-3 kört, nem ám a teljes 15 körös futamát…Nos, valamennyire csökkent a rosszullét, így mindkét srácunk elindult a mezőnnyel. Jó volt látni, hogy Strau nagyot küzdve ugyan, de magabiztosan tartotta a főmezőny tempóját és a borzalmas meleg (35 C fok körüli hőmérséklet volt) ellenére mindketten elől bringáztak. Igaz, hogy 7 fő ellépett a mezőnytől, – ami egy kicsit bosszantó volt – de összességében a fiúk elérték a célunkat: mentek egy 40 km-es, nagy létszámú nemzetközi versenyt, és nem a leszakadottak között, hanem a főmezőnyben. Kezdésnek mindenképpen elégedettek lehetünk ezzel és dicséret illeti őket…pláne a fent leírt előzmények figyelembevételével! (a számszerű eredményt még keressük a neten, de valahol a 12-15. hely körül érkeztek meg)
Ezt követően az ifi fiúk, a felnőtt férfiak és a masterek következtek, akikre 30 kör várt. Itt sem fázott egy induló sem. 🙂 A tempó az első 10 körben igen nagy volt, mert 40 km/h alatt sehol sem mentek, de a pálya több szakaszán a 45-48-as tempó volt a “normál”…Ennek következtében nem csak a víz fogyott a kulacsokból, hanem a versenyzők is rostálódtak körről körre. Steig Gábor a táv első felében nem is vállalt semmi “atrakciót”, inkább a bukásokat és a leszakadozó versenyzőket kerülte el. Ez a taktika be is jött, hiszen ezt követően volt pár kör, amikor még egy-egy elmenési kísérlet is belefért. Azonban be kellett látni, hogy a szerbek ehhez nem járultak hozzá. 🙂 Így a véghajrá tulajdonképpen korcsoportos mezőnybefutót hozott, amit belülről igen nehéz volt “kimatekozni”, hiszen ezen a versenyen a Master kategória a 30 év felettieket jelentette. Áthaladva a célvonalon nem is tudtuk, hogy hányadikként zártunk. A probléma az volt, hogy a zsűri sem! 🙁 Az eredményhirdetésnél nem szólították ki Steiget a dobogóra, amiből arra következtettünk, hogy biztosan pár helyen múlhatott…Megérdeklődve a befutási sorrendet kiderült, hogy még a listán sem szerepel a 91-es rajtszám, ami viszont már bosszantó volt, így előkerült a célbíró kamerája. Onnan viszont kivehető volt, hogy nem hogy megérkezett, de pontosan a 3. helyen haladt át a célvonalon. Ezt követően korrigált eredményhirdetésre már nem volt lehetőség és az érmet (+ az apró ajándéktárgyakat) úm. “fű alatt” adta át a korábban dobogóra felálló novi sad-i srác, akinek az arcáról mindent le lehetett olvasni…
Ettől az apró közjátéktól eltekintve egy pozitív verseny volt, ahová így utólag megérte lemennünk!